Vajinismus Tedavisi Yapımı

vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir

Çağımızın cinsel problemlerinden birisi olan ve her geçen gün daha fazla kadında görülen vajinusmus hastalığının tedavisi için geç kalınmaması gerekiyor. Uzmanlara göre tedavinin ertelendiği her gün, her cinsel ilişki aileler için bir yıkım oluşturuyor. Bu sebeple acilen bir jinekologa görünmelisiniz. Zira vajinismus tedavisi İstanbul’da uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir

Hastalığınızın kaynağı ne?

Vajinusmus hastalığı %90 ihtimalle psikolojik sebeplerden kaynaklansa da %10 ihtimalle fizyolojik sebepler bulunmaktadır. Hastalığınızın kaynağını muayene olacağınız jinekologtan öğreneceksiniz. Zira tedaviye başlanmadan önce hastalığın tanısı koyulur ve kaynağın tespiti yapılır. Bu aşamadan sonra uygun doktora yönlendirilirsiniz. Şayet hastalığınızın kaynağı psikolojik ise uzman bir psikiyatr veyahut psikologa yönlendirilirsiniz. Fizyolojik sebepler ile vajinusmus hastalığını yaşıyor iseniz operatörlüğü bulunan bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına yönlendirilirsiniz. Hastalığınızın seviyesine ve gayretinize göre tedavi sürecinden geçer ve hastalığın üstesinden geçersiniz. Vajinusmus birincil ve ikincil olmak üzere iki kısma ayrılmaktadır. Birincil vajinismusta penetrasyon mümkün değildir. Cinsel birleşme hiçbir şekilde gerçekleşmez. İkincil vajinismusta ise çok ağrılı, acılı ve yanma hissi ile beraber bir cinsel birleşme görülebilir.

İstanbul’un uzman doktorları sizlerle;

İnternet üzerinden gerek psikolog, psikiyatr gerekse kadın hastalıkları ve doğum uzmanına ulaşabilirsiniz. Çeşitli iletişim bilgileri ile doktorlara ulaşıp muayene randevusu alabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki vajinismus tedavisi İstanbul’da uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Önemli olan sizlerin tedavi olmak için karar vermenizdir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*