Yine Yaz Yine Diyet

yaz diyeti nasıl yapılır, diyet yapma zamanı, yaz diyetinde önemli konular

Sıcak yaz günlerinin habercisi olan güneş artık sıcak yüzünü bizlere daha çok gösteriyor. Havaların gitgide ısındığı günlerde elbette ki daha pozitif ve enerji dolu oluyoruz. Fakat bu güzel günler kimileri için zayıflamanın gereğini hatırlatan birer haberci niteliğinde. Özellikle kadınlar bu konuda oldukça düşünceli. Kış boyunca dilediğini dilediği kadar yemekten çekinmeyenler için yazın gelmesi kötü haber. İnce kıyafetler ve bikininin içerisinde olmak için yapılması girilmesi gereken bir takım zahmetler var. Bunların başında da en çok tercih edilen alternatif olan diyet geliyor.yaz diyeti nasıl yapılır, diyet yapma zamanı, yaz diyetinde önemli konular

Sağlıklı Beslenme ve Uyku Düzeni

Kadınlar diyet yaparken güzellik uğruna sağlıklarından vazgeçebiliyorlar. Oysaki diyet yapmak demek düzensiz ve sağlıksız beslenmek anlamına gelmiyor.  Diyet yapılan zamanlarda en çok dikkat edilmesi gereken konu sağlıksız beslenmemek ve uyku düzenini bozmamaktır. Aksi takdirde pek çok doktor ve diyetisyenin de söylemlerine göre kilo vermekten çok vücudunuza zarar vermiş olursunuz.

Mide Küçültme Ameliyatları

Son yıllarda mide küçültme ameliyatı geçirenlerin sayısında müthiş bir artış var. Bu ameliyatlarda birden çok alternatif mevcuttur. Ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilenler ise mide By-Pass ı ve tüp mide ameliyatıdır. Mide By-Pass ında midenin yiyecek alma kapasitesi ve emilim özelliği azaltılarak kişinin daha az yiyecek ve içecek tüketmesi sağlanır. Tüp mide ameliyatında ise midenin önemli bir kısmı direk kesilerek alınır. Bu yöntemde de aynı şekilde midenin yiyecek ve içecek alma kapasitesinin azalması sağlanır. Oldukça sık kullanılan bu ameliyatların doktor kontrolünde bir süreç olmasından dolayı riski düşüktür fakat doktorun ve hastane ekibinin işinde tecrübe sahibi ve kaliteli olması oldukça önemlidir. Ayrıca biraz maliyeti yüksek bir yöntem olduğunu söylemeden de geçmeyelim.

Kilo vermek isteyen kişilerin düştüğü tuzaklardan bir tanesi kusma hilesidir. Açıklamak gerekirse yemek yendikten sonra kişi kendisini zorlayarak yediği yemeği geri kusar. Bu sağlık açısından çok zararlı ve asla yapılmaması gereken bir işlemdir. Yediklerini kusarak kilo verenlerin çoğunda metabolizmik bozukluklar, her yemekten sonra istem dışı olarak kusma gibi kötü sonuçlar doğurduğu için kesinlikle tavsiye edilmeyen bir yöntemdir. Bu sebeple metabolizmanızı yormadan ve sağlıklı beslenmeye dikkat ederek sporla birlikte diyet yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*