Yüzü Her Gün Suyla Yıkamak Yeterli Değil

yüz bakımı yapma, cilt bakımı yapma, yüz bakımı nasıl yapılır

Günlük cilt bakımına müdahale etmez

Günlük su ile yıkamak açıkça yeterli değildir. 25 yaş üstü herkes kendi yapısına uygun bir cilt bakım ürünü kullanmalıdır. Ayrıca en az 30 koruma faktörüne sahip ürünler ile cilt güneşten korunmalıdır. Çünkü cilt yaşlanmasında en önemli faktör güneştir.

Yaşlanmayı yavaşlatmanın en etkili yolu, tretinoin içeren cilt bakım ürünleri kullanmaktır. Birçok bilimsel araştırma, bu maddenin ciltteki ince çizgileri ve kırışıklıkları azalttığını, cildi sıkılaştırdığını ve lekeleri azalttığını göstermektedir.yüz bakımı yapma, cilt bakımı yapma, yüz bakımı nasıl yapılır

Cildinizin yüzeyini yenileyin

Kimyasal peeling, lazer uygulamaları ve dermabrazyon gibi tekniklerle cilt yüzeyini yenileyin (ciltteki benleri veya yara izlerini gidermek için kazıma). Bu yöntem, cildin yıpranmış üst tabakasını temizleyerek yeni ve genç bir cilt görünümü yani cildin yenilenmesini sağlar. Ölü cilt hücreleri çıkarılır, yüzey yeni genç cilt ile kaplanır. Bu yöntemler ciltteki kırışıklıkları, kırışıklıkları, lekeleri ve izleri azaltır. Özellikle güneşin verdiği zararı ortadan kaldırır.

Cilt yenileme işlemi cilt tipinize ve durumunuza bağlıdır. Yenileme sürecinden sonra ciltte küçük bir kızarıklık görünebilir. Cildin iyileşme ve yenilenme süresi kişiden kişiye değişir. Ancak cildinizin ortalama 3 hafta içinde iyileştiği söylenebilir.

Cildinizi dolgularla yenileyin

Cildi, özellikle yüzü gençleştirmenin bir başka yöntemi de dolgulardır. Bazı dolgu malzemeleri ile cildinizi daha sıkı, daha sıkı ve daha genç hale getirebilirsiniz. Örneğin vücudunuzun başka bir yerinden alınan yağ dokusu yüzünüze enjekte edilebilir. Örneğin burundan dudak kenarlarına, dudaklara veya yüzün herhangi bir yerine uzanan bir gülümseme çizgisi yağ ile doldurulabilir. Yan etkiler veya bazı komplikasyonlar nadirdir çünkü yağ dokusu sizindir. Ancak yağlı dolgular ile elde edilen genç görünümün ne kadar dayanacağını söylemek mümkün değil. Bu kişiden kişiye değişir.

Hyaluronik asit enjeksiyonları da tercih edilen gençleştirme yöntemidir. Yüzdeki ince çizgileri gidermek ve hacim arttırmak için yıllardır kullanılan bu dolgu enjeksiyonları yaklaşık 1 yıl sürmektedir.

Botoks ile kırışıklıklarla mücadele edin

Uzun yıllardır kırışıklıklara karşı kullanılan botoks enjeksiyonları yüz kaslarını gevşeterek kırışıklık oluşumunu engeller. Özellikle alındaki ve iki kaş arasındaki çizgileri yumuşatmada etkili olduğu söylenebilir. Botoks, güldüğünüzde gözlerin köşelerinde ortaya çıkan kaz ayağı denilen kırışıklıklara karşı da oldukça etkilidir. Botoksun etkisi yaklaşık 3-4 ay sürer.

Yüz germe ameliyatları, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde tüm dünyada azalmaktadır.

Johns Hopkins Tıp Merkezi ve Anadolu Sağlık Merkezi’nden dermatoloji ve dermatokozmetik uzmanı. Deniz Kırçuval, lazer epilasyon, yüz cilt bakımı, botoks, dolgu ve peeling gibi pek çok işlemin dermatocosmetik kliniklerinde yapıldığını söyledi: “Hyaluronik asit normal ciltte bulunan doğal bir maddedir. Günümüzde birçok yaşlanmayı geciktirici kremlerde de kullanılmaktadır. Cildimizdeki hyaluronik asit içeriği yaşla birlikte azalır. Gerekirse bir dolgu maddesi eklenerek bu malzeme eski haline döndürülebilir ve cilt taze, genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Botoks aynı zamanda ameliyatsız bir tedavidir. Botoks sayesinde Amerika dahil birçok ülkede yüz germe sayısı her geçen gün azalıyor. Bu işlem alnı, göz çevresindeki kırışıklıkları, düşük kaşları ve boyun bandajlarını başarılı bir şekilde tedavi eder. Cilt sorunlarının tedavisinde kimyasal soyma yöntemi ve mezolift yöntemi. Mezolifting tüm yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilir. Cildin yüz kaslarını etkilemez, yüzün doğal ifadesini bozmaz, cildin genel kalitesini iyileştirir, yüzde şişlik yapmaz. Tüm bu işlemleri dermatokozmetik kliniğimizde de yapıyoruz. “

Leave a comment

Your email address will not be published.


*